Марк Цукерберг пообіцяв краще захищати особисті дані, але користувачі вже видаляють акаунти

Охочих видалити свій акаунт у Facebook стає все більше.


Facebook перевіряє, хто міг без дозволу отримати дані про користувачів, і розширює штат, щоб захистити інформацію. Тим часом від використання соцмережі відмовляються все більше людей. Фахівці вважають, що в ряді випадків користувачі самі не роблять ніяких кроків для захисту своїх даних.


Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg), засновник мережі Facebook, розповів телеканалу CNN, які висновки компанія зробила зі сформованої ситуації з витоком даних. Згідно з прес-релізом Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган зібрав інформацію про користувачів через додаток для психологічних опитувань, а потім передав її третім особам. Цукерберг заявив, що завдання компанії - зробити так, щоб автори додатків отримували доступ до меншої кількості даних. З іншого боку, Facebook потрібно переконатися, що історія не повториться і вчасно «зловити за руку» тих, хто хоче використовувати дані користувачів неналежним чином. Для цього Facebook почав перевірку існуючих додатків. Також компанія з'ясовує, чи залишилися якісь дані у фірми Cambridge Analytica.

Щоб уникнути подібних ситуацій в майбутньому, Facebook планує збільшити число співробітників, які будуть займатися захистом даних. Зараз над цим працюють 15 тис. осіб, а до кінця року їх число досягне 20 тис. Для перевірки програм і контенту їм нададуть відповідні інструменти, над якими також ведеться робота. Зокрема, на питання про те, чи збирають сторонні організації дані перед проміжними виборами в США в 2018 р., Цукерберг відповів, що такі спроби є, проте фахівці Facebook їх припиняють.

Марк Цукерберг визнав, що Facebook зробив помилку, коли почав сприяти занадто вільному обміну даними. Зрештою, це могло поставити під удар інформацію про користувачів. "Знаєте, я думаю, ми діяли з трохи ідеалістичних, можливо навіть, наївних передумов. Ми думали, що спільнота наших потенційних користувачів більше цінує вільний обмін даними, тому і додали можливість робити це через додатки. Але зараз, я думаю, з часом, стало ясно, що набагато важливіше обмежувати доступ до даних про користувачів ", - пояснив він.

Варто зазначити, що мова йде про інформацію, якою люди діляться самі, а не про крадіжку закритих даних. За словами члена Міжнародної асоціації фахівців у галузі захисту інформації Джейсона Сарфаті (Jason Sarfati), часто люди самі викладають інформацію у своєму акаунті в загальний доступ. "Багато користувачів, дані яких потрапили до Cambridge Analytica, взагалі не встановили жодних обмежень, хоча функціонал Facebook дозволяє використовувати налаштування безпеки. Але вони вирішили не витрачати час на те, щоб перевірити свої налаштування ", - коментує Сарфаті.

Чарльз Кінг (Charles King), провідний аналітик компанії Pund-IT, крім вибору відповідних налаштувань приватності, радить видалити додаток Facebook зі смартфонів і планшетів і заходити в соцмережу через браузер.

У мережі ж набирає обертів рух # DeleteFacebook. Користувачі заявляють, що залишать порожню сторінку з мінімумом інформації, яка дозволить не втратити зв'язок зі знайомими - наприклад, адресу електронної пошти. Люди прощаються із соцмережею через Twitter. «Хотів видалити сторінку в Facebook, але тепер ось боюся, що мені відключать холодильник, поміняють замки в будинку або раптом виявиться, що мої діти належать компанії за законом - і все через те, що я не прочитав непомітний шматочок дрібним шрифтом в умовах використання», - поділився побоюваннями Colm O'Regan.


Дехто відзначив іронічність ситуації, коли люди відмовляються від однієї соцмережі і одразу ж перебігають в іншу. Користувач Jarrod Alonge твітнув: "Смішно, що всі тут видаляють свої сторінки в Facebook. Ніби Twitter не збирає і не роздає ваші дані ".

Фахівці відзначають, що в цілому намітилася тенденція відмови від Facebook молодого покоління, людей молодше 25 років. Ця вікова категорія обирає інші соцмережі. При цьому ситуації, подібні зараз, змушують і користувачів постарше задуматися про видалення своїх сторінок. Іншими словами, скорочується і нинішня, і потенційна майбутня аудиторія соцмережі.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND