Як виправити зависання та інші проблеми при запуску Windows

Особливо неприємно, коли ваш комп'ютер не запускається, коли ви стикаєтеся з проблемою під час запуску Windows, але вам нічого робити - без «синього екрану смерті» або іншого повідомлення про помилку.

Можливо, Windows 7 зависає при запуску, змушуючи вас дивитися на «Запуск Windows» протягом години. Ви змушені перезапустити вручну, тільки щоб знову подивитися, як воно зупиниться в тому ж місці. Або, можливо, ваш комп'ютер з Windows 10 автоматично перезавантажується через деякий час після початку завантаження, викликаючи так званий «цикл перезавантаження».


Іноді ваш комп'ютер може навіть зупинитися в точці, де ви можете переміщати мишу, але нічого не відбувається. Може здатися, що Windows все ще намагається запуститися, але, врешті-решт, вам доведеться перезавантажити комп'ютер вручну, щоб знову побачити ту ж поведінку!

Якщо ви бачите синій екран, повний інформації, що спалахує на екрані до перезавантаження комп'ютера, це синій екран смерті, і ваш комп'ютер налаштований на перезавантаження після одного.

Якщо ваш комп'ютер фактично завантажується з екрану входу до Windows, ви бачите повідомлення про помилку будь-якого типу, або якщо ви навіть не проходите POST, зверніться до розділу Як виправити комп'ютер, який не включається для кращого Підручник з усунення неполадок для вашої конкретної проблеми.

Відноситься до: Будь-якої версії Windows, включаючи Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista і Windows XP.

Як виправити проблеми зупинки, зависання і перезавантаження під час запуску Windows

  1. Вимкніть і знову увімкніть комп'ютер. На жаль, ви не можете правильно перезапустити Windows, тому що вона не повністю завантажена, тому вам доведеться робити це вручну.

Багато речей відбуваються у фоновому режимі при запуску Windows. Іноді все працює не зовсім так, як повинно, особливо після того, як Windows встановила оновлення або відбулися інші серйозні зміни в операційній системі в останній раз, коли вона була запущена і працювала. Перезавантаження може бути все, що потрібно Windows, щоб повернутися на правильний шлях.

  1. Запустіть Windows у безпечному режимі, якщо ви можете, і перезавантажте комп'ютер належним чином.

Це правильно - нічого не робити в безпечному режимі, просто увійти і перезапустити. Як ви читали в першій ідеї вище, іноді оновлення або інші речі зависають. Якщо примусовий повний перезапуск не працює, спробуйте в безпечному режимі. Це працює частіше, ніж ви думаєте.


  1. Відновіть встановлення Windows. Поширена причина, через яку Windows зависає або перезавантажується автоматично під час запуску Windows, полягає в тому, що один або кілька важливих файлів Windows пошкоджені або відсутні. Відновлення Windows замінює ці важливі файли без видалення або зміни чогось ще на вашому комп'ютері.

У Windows 10 це називається скиданням цього комп'ютера. Windows 8 називає це Reset Your PC або Refresh Your PC. У Windows 7 і Vista це називається відновленням при завантаженні. Windows XP називає це як Ремонтна Установка.

Встановлення відновлення Windows XP більш складне і має більше недоліків, ніж варіанти відновлення, доступні в інших операційних системах. Тому, якщо ви є користувачем XP, ви можете почекати, поки не спробуєте кроки з 4 по 6, перш ніж спробувати.

  1. Запустіть Windows за допомогою останньої вдалої конфігурації. Якщо ви тільки що внесли зміни до свого комп'ютера, які, як ви підозрюєте, могли призвести до того, що Windows перестала завантажуватися належним чином, може допомогти запуск з останньою вдалою конфігурації.

Остання вдала конфігурація поверне багато важливих налаштувань у стан, в якому вони перебували минулого разу, коли Windows успішно запустилася, сподіваюся, це вирішить цю проблему і дозволить повернутися в Windows.

  1. Запустіть Windows у безпечному режимі, а потім скористайтеся відновленням системи, щоб скасувати останні зміни. Windows може зависнути, зупинитися або перезавантажитися під час процесу запуску через пошкодження драйвера, важливого файлу або частини реєстру. Відновлення системи буде повертати всі ці речі до останнього робочого порядку, які могли б вирішити проблему повністю.

Залежно від причини, через яку Windows не запускається, ви навіть не зможете увійти в безпечний режим. На щастя, ви також можете відновити систему з розширених параметрів запуску у Windows 10 або Windows 8 або з параметрів відновлення системи у Windows 7 або Windows Vista, а також з установчого DVD-диска Windows.

Пам'ятайте, що ви не зможете скасувати відновлення системи, якщо воно виконане в безпечному режимі або з параметрів відновлення системи. Вам може бути все одно, оскільки ви все одно не можете нормально запускати Windows, але це те, про що ви повинні знати.

  1. Сканування комп'ютера на наявність вірусів знову в безпечному режимі.

Вірус або інший вид шкідливого ПЗ могли викликати досить серйозну проблему з частиною Windows, щоб вона перестала правильно запускатися.

Якщо ви не можете увійти в безпечний режим, ви все одно можете сканувати на наявність вірусів за допомогою завантажувального сканера шкідливих програм. Подивіться наш список безкоштовних завантажувальних антивірусних інструментів для різних програм, які можуть зробити це.


  1. Спорожнити CMOS. Очищення пам'яті BIOS на материнській платі поверне налаштування BIOS до заводських налаштувань за замовчуванням. Неправильна конфігурація BIOS може бути причиною того, що Windows зависає при запуску.

Якщо очищення CMOS усуває проблему із запуском Windows, переконайтеся, що майбутні зміни в BIOS виконуються по одному, тому, якщо проблема повернеться, ви будете знати, які зміни викликали проблему.

  1. Замініть батарею CMOS, якщо вашому комп'ютеру більше трьох років або він був вимкнений протягом тривалого часу.

Батареї CMOS дуже недороги, і акумулятор, який більше не тримає заряд, безумовно, може бути причиною зависання, зупинки або перезавантаження Windows під час запуску.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND