Facebook звинуватили у витоку даних 50 млн користувачів

Компанія Facebook поки не підтвердила інформацію про масштаби витоку даних.


На компанію Facebook обрушився шквал критики після повідомлень про витік даних 50 млн користувачів. Facebook поки не підтвердив названу цифру і почав розслідування обставин.


Кілька днів тому видання New York Times опублікувало статтю про те, що завдяки старанням фірми Cambridge Analytica стався витік даних 50 млн користувачів соцмережі Facebook. Ця цифра з'явилася на підставі документів і розповідей колишніх співробітників, зазначає New York Times. За інформацією видання, дані використовувалися аналітиками зі штабу Дональда Трампа перед виборами 2016 р., щоб «визначити риси особистості американського електорату і вплинути на його поведінку».

Компанія Facebook поки не підтвердила цю інформацію, проте заблокувала сторінку співзасновника Cambridge Analytica Крістофера Вайлі (Christopher Wylie), який працював там до кінця 2014 р. Також у блозі повідомляється про заморожування роботи у Facebook Лабораторії стратегій комунікації (SCL) та їх підрозділу з аналітики політичних даних Cambridge Analytica. Крім того, Facebook призупинив роботу акаунта вченого Олександра Когана (Aleksandr Kogan) з Кембриджського університету. Причиною для цього заходу назвали порушення умов роботи з даними користувачів. Компанія стверджує, що мова не йде про злом акаунтів і несанкціонований доступ до інформації на сторінках користувачів.

Згідно із заявою Facebook, в 2014 р. Коган запустив у соцмережі додаток для збору інформації для досліджень у галузі психології. Додаток завантажили близько 270 тис. користувачів. У 2015 р. фахівці компанії з'ясували, що частина даних була передана третім особам (а саме, компанії Cambridge Analytica) всупереч правилам. Додаток видалили, а Когана зобов'язали знищити всі отримані дані. Кілька днів тому Facebook стало відомо, що частина даних професор з Кембриджа не видалив, що послужило приводом заморозити його сторінку. Зараз Facebook намагається з'ясувати, чи дійсно Коган ще раз порушив розпорядження компанії.

Повідомлення про масштаб витоку, що з'явилося в New York Times, компанія Facebook поки не прокоментувала. Незважаючи на відсутність офіційних підтверджень, зарубіжні політики вже виступили з критикою Facebook. Серед звинувачень у нездатності захистити дані користувачів є і заклики притягнути компанію до відповідальності перед владою. Так, представник британської Палати громад Дейміан Коллінз (Damian Collins) закликав Марка Цукерберга (Mark Zuckerberg) або іншого представника керівництва Facebook відповісти на питання комітету, що відповідає за культуру, медіа, спорт і цифрові технології. Сенатор від американських демократів Емі Клобушар (Amy Klobuchar) вважає, що Цукерберг повинен постати перед юридичним комітетом Сенату.

Заступник головного юрисконсульта Facebook Пол Грейуол (Paul Grewal) повідомив, що з'ясовувати правдивість заяв про витік доводиться без Крістофера Вайлі. "Містер Вайлі відмовився співпрацювати з нами, поки ми не знімемо обмеження з його аккаунта. Враховуючи його заяву про те, що він "використовував Facebook, щоб зібрати дані про профілі мільйонів людей", зараз ми не можемо цього зробити ", - пояснив Грейуол.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND