Як правильно робити турунди у вухо. Як зробити своїми руками для вух/носа

З вати


Частину вати потрібного розміру злегка розпушити, витягнути, від середини скрутити валик у довжину до 10-12 см. У діаметрі повинно вийти не більше 2 мм. Цей палять перегнути посередині, перекрутити дві половинки один з одним.


У підсумку виходить надійна ватна турунда, пружна, але не жорстка. Вона не травмує слуховий канал або слизову носа. Одночасно виріб виходить щільним, не буде згинатися. Товщина його оптимальна, дорівнює 3-5 мм.

Також легко зробити правильно з зубочистки. На один кінець накручують вату, і так по всій довжині. Коли джгутик готовий, його знімають з основи, ще трохи підкручуючи для поліпшення щільності.

З диска

Турундочка з ватного диска вийде досить щільною. З цієї причини його зручніше застосовувати. Крім того, зробити таким способом простіше порівняно зі звичайною ватою. Диск майже не розпушується, його можна скатати в більш акуратну смужку. Таким джгутиком зручніше очищати вушки, носик новонародженим немовлятам. Є два способи, щоб самостійно зробити з ватних дисків турунди:

 • джгутиками;
 • кулечками.

Для отримання кулечка диск розділяється на дві половини, тобто на 2 кружечка в товщину. Кожен розрізається на 2 півкола. З диска в результаті виходить 4 заготовки. Кожну скручують у тугий кулечок.

Щоб отримати джгутик, диск також розділяється навпіл у товщину, скочується до необхідного діаметра. Ще щільніше турунда вийде, якщо палять знову скласти навпіл, потім скрутити.

З бинту або марлі

Щоб зробити марлеву турунду і джгутик з бинту, потрібно спочатку вирізати частину відповідного розміру: ширина - не більше 1 см, довжина приблизно 12-14 см. Краю отриманої смужки завернути всередину, не повинно залишитися стирчущих ниток, які можуть залишитися в носі або вусі.


Взяти смужку за обидва кінці, крутити, потім зігнути навпіл, знову скрутити.

На етапі організації лікування запальних процесів вух, особливо у дітей, потрібно уважно вивчити питання, як потрібно правильно зробити турунди у вуха.

З марлі потрібно зробити тонкий джгутик. Це легко, якщо згорнути вузьку смужку матеріалу за шириною до 5 мм кілька разів. Підсумкова довжина складе не більше 6 см.

Як зробити турунду у вухо з борним спиртом. Турунди у вуха з борною кислотою

Для проведення максимально ефективних терапевтичних заходів за допомогою даного розчину, рекомендується перед сном використовувати турунди. Це ватні тампони, просякнуті лікарською речовиною. Такий спосіб зручний і безпечний. Переваги використання турунди:

 • лікарський розчин набагато краще вбирається тканинами і слизовими, не буде витікати з вушного проходу;
 • препарат буде рівномірно розподілятися по всьому вушному каналу;
 • термін дії ліків буде більш тривалим;
 • розчин доступний за ціною більшості пацієнтів.

Недоліком такого методу є те, що, якщо його проводити неправильно, існує небезпека травмування барабанної перепонки. Також якщо зробити занадто жорстку турунду, можна пошкодити ніжну шкіру слухового каналу.

Якщо залишити марлевий тампон занадто довго у вусі, може розвиватися запальний процес і неприємні ускладнення. Підійде такий метод для лікування отиту не гнійного характеру. Іноді після застосування можуть відчуватися свербіння, покалювання. Зазвичай такі відчуття проходять самостійно протягом кількох хвилин.

Перед тим, як застосовувати турунди з борною кислотою, рекомендується обов'язково проконсультуватися з отоларингологом. Тільки лікар в кожному конкретному випадку може вирішувати, наскільки доцільне застосування даного методу.


Турунди не використовуються у разі ускладнених процесів у слуховому проході, при гестації, лактації, при гнійному отиті, індивідуальній непереносимості активних компонентів, при захворюваннях нирок.

Самостійно зробити турунди можна за допомогою вати, ватних дисків або марлі.

Алгоритм дій:

 1. Перед тим, як виконувати будь-які маніпуляції, слід ретельно вимити руки з милом.
 2. Взяти невеликий шматочок вати, розтягнути його в різні боки. Скрутити в невеликий тоненький валик. Довжина його не повинна перевищувати 10 сантиметром. У діаметрі цей валик повинен бути близько двох міліметрів.
 3. Зігнути навпіл, обидві половинки скрутити у вигляді спіралек.
 4. У завершенні всіх маніпуляцій повинна вийти щільна турунда, але при цьому досить м'яка.

Також можна виготовити її за допомогою ватки і зубочистки:

 1. Відірвати невеликий лоскуток ватки, розпушити його.
 2. Взяти зубочистку, накрутити ватку на зубочистку.
 3. В результаті повинен вийти конічний джгутик близько 3 сантиметрів завдовжки і близько 3 міліметрів в діаметрі.

Щоб зробити турунду з бинту, потрібно відрізати лоскут, не більше 10 сантиметрів. Потрібно скрутити бинт у вигляді щільного валика. Такий матеріал для виготовлення турунди краще використовувати для дітей, оскільки їм практично неможливо травмувати ніжну слизову.


Після того, як турунда зроблена, потрібно правильно її використовувати для лікування:

 1. Борну кислоту нагріти на водяній лазні. Вона не повинна бути гарячою.
 2. Змочити турунду в теплому розчині.
 3. Далі акуратно, вкручуючими рухами валик ввести в слуховий канал. Кінчик його повинен бачитися.
 4. Нехай залишається у вушному проході на три години. За цей час він висохне, і його можна видаляти.

Таку процедуру повторювати протягом дня близько трьох разів, дотримуючись інтервалів близько п'яти годин. Також турунду вставляють на ніч. Не можна з силою вкручувати її у вушний прохід, вставляти повністю. Це загрожує травмуванням барабанної перепонки.

Також не варто просочувати джгутик великою кількістю лікарського засобу, достатньо кілька крапель, щоб валик став мокрим. Також не можна залишати занадто довго його у вусі, це може викликати розвиток додаткового запального процесу.

Тривалість такого лікування повинна становити не більше тижня. Якщо відсутні навіть мінімальні позитивні результати після такої процедури, рекомендується відвідати отоларинголога для обстеження і можливої корекції схеми терапії.

Спиртова турунда у вухо. Як зробити турунду у вухо при отиті

Вушні захворювання лікуються різними способами. Основному терапією при запаленні вуха є медикаментозні препарати. В якості додаткових заходів іноді призначають турунди у вухо. Однак, не кожен вміє їх робити, багато хто навіть поняття не має, що представляє з себе турунда у вухо. Детальніше про цю приклад розгляньмо в нашій статті.


Для чого потрібна турунда: загальна інформація

Турунди необхідні для лікування запальних недуг. Крім отиту та інших вушних патологій, примочки у вухо використовують у таких випадках:

 • Носові отвори. Зокрема мова йде про такі захворювання як гайморит або синусит;
 • Анальний отвір. Турунда в такому випадку необхідна для лікування геморою або анальних тріщин;
 • Використовуються при лікуванні ран, які супроводжуються гноєтеченням;
 • Усунення вушної сірки або вбирання зайвого ексудату з вушних проходів.

Гарненько просочені матеріали тісно контактують з ураженою областю або з місцем вогнища запалення. Даний вид терапевтичного заходу дозволяє вилікувати недугу якомога швидше.

Покрокова інструкція виготовлення турунди

Вторинна назва турунд - тампони. Зазвичай їх виготовляють з бинту, марлі або ватки. Важливою умовою є стерильність використовуваного матеріалу. Розгляньмо покроковий алгоритм, як зробити турунду у вухо залежно від матеріалу.

Турунда з вати

Найчастіше для виконання даної маніпуляції використовують саме вату. Розглянемо покрокове виконання:

 • Беремо невеликий шматочок ватки і скочуємо джгутик. Форма його повинна бути такою: ширина повинна бути менше вушного проходу, а довжина складати від 6 до 8 сантиметрів;
 • Дві сторони джгутика прикладаємо один до одного, інакше кажучи складаємо навпіл;
 • Турунда готова до застосування.

З ватного диска

З появою ватних дисків виготовляти примочки для лікування запалення вуха стало набагато простіше. Якщо в якості матеріалу взяти саме ватний диск, в такому випадку знижується ризик розкладання турунди на шматочки, таке часто зустрічається при виготовленні примочки зі звичайної вати. Щоб виготовити турунду, з ватного диска необхідно потягнути вгору шматочок матеріалу. Отриманий шматочок акуратно перетворити на рівний джгутик і скласти навпіл.


Виготовлення з марлі

Також примочку можна виготовити зі звичайного шматочка марлі. Важливою умовою є стерильність використовуваного матеріалу. Розглянемо покрокову інструкцію:

 • За допомогою ножиць розрізаємо марлю на поздовжні шматочки близько 10 сантиметрів завдовжки;
 • Беремо один шматочок марлі, з обох сторін згортаємо марлю на 2 сантиметри;
 • Згортаємо смужечку навпіл;
 • Скручуємо марлю в розчині і надаємо форму джгутика;
 • Вставляємо у вухо.

Як вставити турунду у вухо

турунда з марлі

Перш ніж вставити примочку у вухо, кожен повинен знати про техніку застосування турунд:

 • Щоб виключити розкладання ваточки, перед вставкою у вухо рекомендовано обернути матеріал у марлю;
 • Вставляти примочку потрібно трохи обертаючи матеріал за годинниковою стрілкою;
 • Щоб виключити неприємні наслідки, перед вставкою турунди потрібно її добряче віджати. Це необхідно для того, щоб виключити потрапляння вологи у всередину слухового проходу;
 • Щоб без проблем вилучити примочку зі слухового проходу, кінчик матеріалу повинен стирчати з вуха мінімум на 1,5 сантиметра.;
 • Не можна вставляти використовуваний матеріал занадто далеко у вухо, це необхідно для виключення пошкодження слизової слухових проходів.

Це важливо: Щоб процедура стала максимально ефективною, розчин необхідно підігріти на водяній лазні до температури тіла.

Особливості застосування турунд

Важливим критерієм постановки турунд є консультація з лікарем, оскільки ця техніка лікування має деякі протипоказання. Щоб терапія стала ефективною, турунду вставляють у вухо мінімум на дві години. Процедуру рекомендовано повторювати не менше 3 разів на добу. Перед введенням марлі або ватки у вухо, бажано очистити слухові проходи від сірки. Робити це необхідно обережно, бажано, ватними паличками з обмежувачами. Небажано використання примочок на основі спирту, особливо це стосується маленьких дітей, яких шкірні покриви найбільш чутливі. Дітям від 5 років примочки можна робити на основі олії, але тільки за призначенням лікаря. Для малюків молодше одного року турунди використовують тільки для очищення вушка від надлишку вушної сірки.

Ув'язнення

Слід розуміти, що своєрідний вушний компрес не є самостійним методом лікування. Цю маніпуляцію призначають як додаткове лікування або виключно в профілактичних заходах. Дану процедуру бажано проводити тільки після огляду слухового проходу лікарем-отоларингологом.

Як вставити турунду з мазтю у вухо. Як правильно зробити турунди у вухо

Турунди можна зробити в домашніх умовах з підручних засобів.

Головне правило просте - матеріали повинні бути стерильними і з м'яких тканин, наприклад, з бинту або вати.

У даних джгутиків немає терміну придатності, тому можна зробити відразу кілька штук і зберігати їх в сухому і чистому місці.

Визначивши, що таке турунда у вухо, фото, представлені нижче, проілюструють види.

Турунда з вати

Візьміть маленький шматочок стерильної вати. Ретельно розпушіть і розтягніть. Далі, починаючи від центру скочуйте його у вузький валик. Довжина повинна становити близько 12 сантиметрів, а діаметр 2 міліметри.

Після того як ви закінчили процедуру, зігніть валик вдвічі і скрутите його половини.

У підсумку у вас вийде м'який джгутик, яка не викличе неприємних відчуттів у вусі і не зможе нашкодити шкірі.

Однак, в числі її характеристик щільний матеріал, тому він не зможе прогнутися.

Пам'ятайте про те, що товщина матеріалів, призначених для введення в вуха дітей не повинні бути більше вушного обсягу, тобто не повинні перевищувати 5 міліметрів.

Після того як ви закінчили скочування, візьміть зубочистку. На один кінець закрутіть результат. У вас має утворитися тонкий джгут. Після цього джгутик знімають і ще раз скручують.

Турунда з ватного диска

Цей вид має більш щільний склад, що значно полегшує користування.

Розберемо питання, як зробити турундочки для вуха з бинту.

Цікаво, що з ватного тампону джгутики зробити простіше, ніж з вати через склад диска. Він менш пушиться і скочується в більш тонку матерію. Через маленьку відстань вушного проходу у дитини тонка турунда є великим плюсом. Оскільки це значно полегшує введення в ніс або вуха малюку.

З ватного тампону можна зробити два види турунд:

 1. У формі джгута.
 2. У формі кулечка.

Для освіти у формі джгуту правила ідентичні методу виготовлення з вати, але мають свої особливості. Розділіть один диск на дві частини. Потім кожну частину скочуйте в палять необхідного розміру.

Схема для виготовлення турунд з ватних дисків.

Для формування турунди у формі кулька необхідно два ватних тампони. Розріжте кожний шматочок на дві частини. Потім кожну частину необхідно згорнути в міцний кульок.

Турунди з марлі або бинту

Щоб створити джгут з бинту, відріжте відрізок рівний одному сантиметру за шириною і близько 15 сантиметрів за довжиною.

Згорніть краї всередину, уникаючи вільних мотузок або ниток.

Їх необхідно або відрізати за допомогою ножиць, або ретельно загорнути в турунду.

Отриману плоску смужку візьміть за різні кінці і починайте скручувати. Для цього необхідно скласти отриманий результат вдвічі і стискати до кінця.

Довжина готового виробу становить близько шести сантиметрів.

Вводити турунду слід за допомогою медичного пінцету. Слідкуйте за тим, щоб кінчик залишався на виду.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND