У смерті пішохода після зіткнення з безпілотним автомобілем Uber могла бути винна техніка

За долі секунди до зіткнення.


Відеозапис аварії за участю безпілотного автомобіля фірми Uber в Арізоні (США) свідчить про те, що причиною зіткнення з пішоходом стала некоректна робота систем розпізнавання машини. Разом з тим зазначається, що водій, який страхує автомобіль під час поїздки, також не зреагував на появу пішохода. Інцидент змусив компанію зупинити випробування безпілотного таксі.


Аварія сталася на околиці міста Фінікс, штат Арізона, де вулицями в рамках тестів їздять безпілотні автомобілі компанії Uber. 49-річна Елейн Херцберг (Elaine Herzberg) переходила вулицю в недозволеному місці і котила поруч із собою велосипед. Автомобіль їхав зі швидкістю близько 65 км/год і збив Херцберг, як тільки вона ступила на проїжджу частину. Постраждала померла в лікарні. Спочатку передбачалося, що технічні характеристики автомобіля не мали відношення до аварії: більшість подібних подій відбуваються через людський фактор. До того ж, зіткнення сталося вночі, і, судячи зі збереженого відео, пішохід потрапила в освітлену зону всього за одну-дві секунди до події.

Однак фахівець, який аналізував відеозапис вважає, що цього разу збій дали системи автомобіля. Водій не встиг зреагувати на людину, яка вийшла на проїжджу частину, оскільки підняв очі на дорогу всього за секунди до зіткнення. Тим не менш, датчики повинні були навіть при слабкому освітленні помітити жінку раніше.

"Загибла жінка не з'явилася з нізвідки. Вона йшла неосвітленою, але тим не менш відкритою дорогою, так що LIDAR і радари повинні були виявити і розпізнати об'єкт (як людину) ", - вважає Браянт Вокер Сміт (Bryant Walker Smith), професор Університету Південної Кароліни, фахівець з юриспруденції, що вивчає безпілотний транспорт. Він також зазначив, що водій автомобіля занадто сильно поклався на можливості безпілотного таксі. Сміт упевнений, що ситуація свідчить про «численні проблеми в роботі автомобілів і страхуючих автопілот водіїв».

Після події компанія Uber відразу ж призупинила роботу безпілотних таксі у Фініксі, Піттсбурзі, Сан-Франциско і Торонто, де ці автомобілі працювали в рамках випробувань. План замінити водіїв системою автонавігації спочатку розробляли для того, щоб скоротити число аварій. Щорічно в США в результаті подібних подій гине близько 40 тис. осіб. У 94% випадків причиною зіткнення служить людський фактор.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND